GDZIE I CZEGO SŁUCHAĆ?

Źródła muzyki tangowej online do słuchania podczas pracy i wypoczynku

Dlaczego warto (i nawet koniecznie trzeba) regularnie słuchać tanga? Przede wszystkim dlatego, że znany sobie utwór można zatańczyć znacznie pełniej, ciekawiej. Tanga stanowią cząsto miniaturowe arcydzieła o zaskakująco skomplikowanej strukturze. Nie musisz znać interpretowanego przez siebie utworu, dobrze się tańczy do czegoś, co słyszysz po raz pierwszy, jednak osłuchanie się z muzyką zasadniczo pomaga przewidywać “rozwój akcji”, niespodziewane synkopy, zakończenie utworu etc.

Ważną prawdą jest, że każdy tancerz powinien w trosce o własny rozwój regularnie słuchać tang różnych autorów i wykonawców z różnych epok.

Skąd brać muzykę tangową? Poza oczywistym źródem (zakup nagrań) bogatym źródłem muzyki jest Youtube. Można tam znaleźć zdigitalizowane (w bardzo różnej jakości) wersje ogromnej liczby tang od pierwszych nagrań włącznie. Jeżeli szukamy źródla, które pozwoli suchać muzyki w sposób ciągły (np. podczas pracy i wypoczynku), lepsze będzie radio internetowe.

_________________________

Poniżej znajdziesz propozycje rozgłośni radiowych online oraz apek dla smartfonów i tabletów.

Do słuchania na SMARTFONIE/TABLECIE:

  • Música Tango - apka dla Androida (smartfony, tablety); sporo muzyki tangowej z wyszukiwarką. Jest mobilną wersją strony topmusicatango.com
  • Tango Pasion Radio - apka dla Androida (smartfony, tablety). Włoskie radio internetowe, dobra muzyka ze Złotej Ery. Uwaga: po instalacji koniecznie odmów uprawnień do nawiązywania rozmów i wysyłania SMSów w twoim imieniu!).
  • TuneIn player free - apka dla Androida (smartfony, tablety) z wyszukiwarką kanałów (szukaj: tango). Uwaga: po uruchomieniu bardzo usilnie namawia na wersję patną lub próbną (dobra ale droga), jednak da się pominąć te namowy

DO SŁUCHANIA NA PC