Krok DRUGI

(materiał dodatkowy do drugiej lekcji)

Uwaga: te treści są publicznie dostępne, jednak są to materiały dodatkowe przygotowane dla bardzo konkretnej grupy odbiorców i nie stą w żadnym stopniu próbą zaproponowania jakiegoś standardu "kursu dla początkujących" lub tp.

TEMATYKA ZAJĘĆ

Balans, bliskie objęcie; prowadzenie w bliskim objęciu; intencja kroku; krok w bok.

DO PRZECZYTANIA

DO SŁUCHANIA

  • Radio Tango Berlin https://laut.fm/tango (muzyka online ułożona w tandy takie, jak na milongach; tu można się "osłuchiwać" muzyką, którą spotkacie na większości klasycznych milong). Dostępna jest także prosta apka pozwalająca słuchać tej samej stacji na smartfonach z Androidem.

Na większości milong dominuje muzyka, którą tutaj usłyszycie. Nie każdemu od razu przypada ona do gustu (ja sam potrzebowałem sporo czasu, by ją docenić), lecz niebawem Wy też docenicie jej niezrównane walory jako znakomitej platformy dla improwizacji w parze. Warto regularnie słuchać klasycznych tang i poznawać ich charakterystyczną strukturę formalną, muzyczną i rytmiczną,

DO OBEJRZENIA

Bliskie objęcie w praktyce: para znanych tancerzy i w pełni improwizowany taniec. Tak, to się świetnie ogląda. Nie, nie wszystko warto skopiować. Koniecznie do obejrzenia przed trzecim spotkaniem, kiedy to razem zastanowimy się przez chwilkę, co warto od nich wziąć, a czego nie warto. :-)