tango do słuchania wszędzie

Źródła muzyki tangowej online do słuchania podczas pracy i wypoczynku

Dlaczego warto (i nawet koniecznie trzeba) regularnie słuchać tanga? Przede wszystkim dlatego, że utwór, który dobrze znasz, możesz często zatańczyć znacznie pełniej, ciekawiej. Najlepsze tanga, to miniaturowe arcydzieła o zaskakująco skomplikowanej strukturze. Nie musisz znać interpretowanego przez siebie utworu, dobrze się tańczy do czegoś, co słyszysz po raz pierwszy, jednak osłuchanie się z muzyką zasadniczo pomaga przewidywać “rozwój akcji”, niespodziewane synkopy, zakończenie utworu etc. 

  Ważną prawdą jest, że każdy tancerz powinien w trosce o własny rozwój regularnie słuchać tang różnych autorów i wykonawców z różnych epok. 

Skąd brać muzykę tangową? Poza oczywistym źródłem (zakup nagrań) bogatym źródłem muzyki jest YouTube. Znajdziesz tam zdigitalizowane (w bardzo różnej jakości) wersje ogromnej liczby tang od pierwszych nagrań włącznie. Jeżeli natomiast szukasz źródła, które pozwoli słuchać muzyki w sposób ciągły (np. podczas pracy i wypoczynku), lepsze będzie np. tematyczne radio internetowe.

_________________________

Poniżej znajdziesz przykłady rozgłośni radiowych online oraz apek dla smartfonów i tabletów. Szczególnie polecane oznaczono [!].

DO SŁUCHANIA NA PC/LAPTOPIE

DO SŁUCHANIA SMARTFONIE/TABLECIE: