TANGO - TWOJA PASJA

NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH, UCZĄCYCH SIĘ, POSZUKUJĄCYCH MIŁOŚNIKÓW TANGA ARGENTYŃSKIEGO, ORGANIZATORÓW MILONG I TANGO-DJ-ÓW

Portal tematyczny dla tańczących, dla chcących czuć, słyszeć i rozumieć tango, dla poszukujących, dla Ciebie.

Inicjatywa pro bono Lechosława Hojnackiego.
Zagrożenie epidemią wyłączyło czasowo kluby, szkoły tańca, milongi, koncerty. Nauczyciele i artyści, którzy żyli z tanga, stracili odbiorców, a czasem nawet podstawy bytu materialnego. Wielu z nich podtrzymywało kontakt z uczniami i entuzjastami dzięki koncertom i lekcjom online. Niektóre z powstałych w tym okresie zapisów są do teraz bezpłatnie dostępne w Sieci. Sytuacja jest dynamiczna, jednak postaram się tu wskazać przykłady dobrych praktyk do wykorzystania. Z założenia w etaniec.org nie promuję niczego płatnego, ale mam apel: jeżeli możesz, zapłać za tango - patrz niżej. LH.

Dziś (czerwiec 2020) powoli i bardzo nieśmiało wracają pierwsze treningi techniki, lekcje bez zmiany partnerów, półlegalne milongi. Nauczyciele i organizatorzy w większości nadal nie uzyskują dochodów pozwalających choćby na czynsz. Jeżeli nie pomożesz im odrobić strat, wielu będzie musiało zmienić zawód. Nie pozwól na to! Korzystaj z bezpłatnych lekcji ile chcesz, ale znajdź też nauczycieli, których cenisz - i pomóż im w dowolnej formie. To nie muszą być datki (większość nauczycieli nie przyjmie ich zresztą). Wykup prywatne lekcje, kursy zwykłe lub zdalne, zainteresuj się, jak jeszcze można nauczycielom i organizatorom pomóc wrócić do aktywności przynoszącej Tobie i innym satysfakcję, a im środki do utrzymanie się w tangu i do utrzymania tanga.

W tym m. in. kanon tekstów dla wszystkich tańczących tango - wybór najlepszych tekstów znakomitej Veroniki Toumanovej (w moich tłumaczeniach na polski).

Rzadko tango w filmach jest faktycznie tangiem. Czasem je przypomina, częściej jest jego "reżyserską wizją" (czyt.: karykaturą). A jednak to właśnie filmowe sceny tanga determinują przekonania masowego odbiorcy na jego (tanga) temat. Dlatego warto je przejrzeć i ocenić.

Dział w trakcie reorganizacji i rozszerzania.

Zob. m.in.: Gdzie słuchać tanga online?

Piętnaście naprawdę dobrych powodów.